Předběžný program X. JAZZINCE

15.1.2008 | autor: Tomáš Katschner

Představujeme zde první verzi programu festivalu, ve které může ještě dojít ke změnám.
celý článek

"Vánoční" večírek s jihoafrickým kytaristou

25.11.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Hodně osobitý jihoarfický kytarista zahraje na předvánočním jazzincovém večírku za podpory Lukáše Kytnara, Ondřeje Pivce, Rostislava Fraše a Martina Nováka.
celý článek

afterpárty - skvělá tečka za IX. Jazzincem

5.5.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Tři a půl týdne po finále (a odpočinku po jazzincovém maratónu) nás čekaly hned dvě AfterPárty. Kdo si také myslel, že po Finále už nic lepšího být nemůže, tak zřejmě musel přehodnotit názor. Hudba tria Rhytm & Wibe Fantasy nadchla posluchače, P.Hlavenka s Quartetem ukázal další polohu jazzu a závěrečný Steve Clarke málem rozbořil Koncertní síň...
celý článek

začíná série pořadů o jazzinci na čro hradec králové

13.4.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Chcete si připomenou jazzincové koncerty - ať ty které jste viděli, nebo ty, na které jste se nedostali? Každou sobotu po 20. hodině uslyšíte nyní postupně většinu záznamů koncertů z letošního Jazzince. V sobotu 14.4. uslyšíte Stan The Man Bohemian Blues Band, týden na to Double Bubble - obojí nahráné ve vinárně Pod hradem, dále 5.5. Štveráček&Tariška Quintet a od dalšího týdne to bude průřez Festivalovým finále - zahájí ho 12.5. Milo Suchomel Quartet.
celý článek

finále: 2 pódia, autonehoda a večer, co měl spád

13.4.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Finále má být vrcholem festivalu. Letos tomu tak skutečně bylo, sázka na nové a neokoukané tváře se bezezbytku vyplatila, stejně jako experiment s dvěmi pódii.
celý článek

Štveráček & Tariška Q. - zážitek!

26.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Tento večer vypadal nejdříve jako velký průšvih - na plakátě byl omylem špatně uveden začátek koncertu a docela se i pochybovalo o správnosti prostoru. Původně totiž měl koncert být v klubovém prostředí vinárny Pod hradem - ale díky nutnosti akustického piana musel být přeložen do Koncertní sině.
celý článek

ještě jsou volná místa na finále

23.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Stále dostávám spoustu dotazů, zda je dost míst na finále Jazzince, volají lidé z celého kraje. V tuto chvíli je stále ještě hodně volných míst, a kdyby náhodou byly všechny židle plné - tak se přinesou další. Žádný problém, v klidu přijeďte, jen nezapomínejte, že začátek je od 19 hod a vyplatí se raději dorazit dříve. Bude to stát za to.
celý článek

Saxofonisté pozor, bude seminář s Ondřejem Štveráčkem

21.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Na poslední chvíli se podařilo domluvit s Ondřejem Štveráčkem, že před koncertem udělá malý seminář se zájemci o hru na saxofon. Takže - pokud máte zájem o hru na saxofon a chcete vědět jak hrát lépe, přijděte v 17:45 do Koncertní síně.
celý článek

Ondřej Pivec získal jazzového Anděla 2006

16.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet získali žánrovou sošku Anděla v kategorii Jazz&Blues. Prvenství jim přinesla jejich loňská debutová deska Don´t Get Ideas.
celý článek

Spuštěna návštěvní kniha

15.3.2007 | autor: Petr Kutáček

Své ohlasy, připomínky a náměty můžete ode dneška psát do návštěvní knihy...
celý článek

Petr Váša - aneb jak jeden člověk dokázal zaplnit prostor bývalého kostela

14.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Co může být pro umělce svobodnějšího, než umět vystopit před lidi jen sám za sebe bez žádných pomůcek - aparatury, mikrofonu, hudebního nástroje, not apod. Petr Váša tohle zvládá, a to tak, že i po hodině a půl dlouhém "one man show" ho lidé nechtěli nechat odejít z pódia.
celý článek

VLAJKA PRO TIBET VLÁLA NA JAZZINCI

11.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

JAZZINEC podpořil celosvětovou akci - "VLAJKU PRO TIBET". Cestovatel, fotograf, kameraman, dobrodruh a hlavně spolupořadatel festivalu Olda Šlégr, který Tibet na svých četných toulkách po Asii navštívil, přivezl vlajku a 9.3. nejdříve na dopoledním koncertě pro školy a i na večerním bubenickém koncertě vysvětlil, proč je dobré vlajku vyvěsit a podpořit boj za svobodu této země. V Národním domě tak po celý den vedle pódia vlála Tibetská vlajka. Jazzinec podporuje a požaduje: SVOBODU TIBETU!!
celý článek

Recenze koncertu Nálet bubeníků

15.3.2007 | autor: Jirka Kostelecký

novinka foto

Páteční večer tentokrát patřil sdružení muzikantů kolem hráče na bicí nástroje Pavla Fajta Slet bubeníků. Akce se uskutečnila v Národním domě, což by se mohlo zdát jako poměrně troufalá volba prostoru (vzhledem k ne úplně přístupné hudbě, kterou Slet produkuje), všechno ale dopadlo dobře, dokonce velmi dobře, neboť velký sál Národního domu byl až do posledního místa zaplněný. Krátce po sedmé hodině pak kapela spustila.
celý článek

nálet bubeníků

11.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Byl to trochu risk - Slet bubeníků je sice už legendární pojem, ale jeho menší varianta, konaná jen velmi výjimečně mimo krátké podzimní "sletové" turné, je pokaždé naprosto jiná. Sestava, která byla předem anoncována, byla nakonec několikrát změněna. Do Trutnova tak dorazili - otec sletu Pavel Fajt, hráč na didjeridoo Ondřej Smeykal, percussista Miloš Vacík, zpěvák a hráč na jambe Papis, japonka Yumiko a Štěpán Smetáček.
celý článek

Recenze koncertu Double Bubble

15.3.2007 | autor: Jirka Kostelecký

novinka foto

Letošní ročník festivalu Jazzinec se pomalu rozjíždí. Týden po vystoupení bluesmana Stana Wolarze v prostoru restaurace Pod Hradem zahráli pardubičtí Double Bubble.
celý článek

Koncert FILIPA TOPOLA a PSÍCH VOJÁKŮ definitivně zrušen

8.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

Z důvodů dlouhodobé nemoci Filipa Topola bylo zrušeno celé jarní turné - až do léta skupina nebude vystupovat. Dlouho se váhalo, zda Jazzinec nebude malou výjimkou, ale zdravotní stav to bohužel neumožňuje.
celý článek

DOUBLE BUBBLE POD HRADEM

11.3.2007 | autor: Vojta Kostelecký

novinka foto

Funky Time Jazzince byl opět vyprodán. Všechna místa Pod hradem byla obsazena, ale při funky muzice nebylo nutno sedět. "Je jako Zdeněk Bína nebo není" - nebo: "jsou podobný minutám nebo ne?" - to byly otázky, které zaznívaly nejčastěji v souvislosti s koncertem Double Bubble na Jazzinci.
celý článek

SWINGOVÉ DIVADLO ROZESMÁLO VYPRODANÝ SÁL

8.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

Poprvé bylo na Jazzinci přítomno divadelní představení a setkalo se velkým úspěchem. Slavná hra Někdo to rád horké v podání divadelníků z Police nad Metují měla u lidí značný úspěch. O vstupenky byl velký zájem a sál Národního domu byl do posledního místa vyprodán.
celý článek

ÚVOD JAZZINCE PATŘIL ELEKTRICKÉMU BLUES

3.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

První koncert Jazzinec byl ve znamení blues, v příjemném prostředí Pod hradu (kde jsou skvělé klubové koncerty) vystoupil Stan The Man a jeho Bohemian Blues Band. Jak je zvykem - bylo úplně plno, kdo neměl rezervováno místo, musel stát či sedět v barových "houpačkách" (což není zas tak nepříjemný, jen ta muzika trochu utíká stranou...).
celý článek

Festival Jazzinec letos nabídne i divadlo a experimenty

27.2.2007 | autor: Petr Mareček (MF Dnes)

Kdyby o uplynulých osmi ročnících trutnovského festivalu Jazzinec existoval film, o unikátní momenty by neměl nouzi...
celý článek

JAZZINEC 2007 ZAHÁJEN!

2.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

novinka foto

V Galerii Darčí ulička byl slavnostně (a přitom i hodně neformálně) zahájen IX. ročník Jazzince. V již tradiční jazzincový čas 15:33 (nebo o chvíli déle?) začal hrát skotský kytarista a zpěvák Stan The Man své hodně syrové a neučesané blues.
celý článek

 
Jste . návštěvník těchto stránek