SWINGOVÉ DIVADLO ROZESMÁLO VYPRODANÝ SÁL

8.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

Poprvé bylo na Jazzinci přítomno divadelní představení a setkalo se velkým úspěchem. Slavná hra Někdo to rád horké v podání divadelníků z Police nad Metují měla u lidí značný úspěch. O vstupenky byl velký zájem a sál Národního domu byl do posledního místa vyprodán.

foto_50

Všichni herci jsou amatéři, ale to nebylo na výkonu vůbec znát. Jedinou slabinou byly trochu slabší pěvecké výkony - ale to souvisí hodně z tím, že herci nepoužívají porty (malé mikrofony) a bez ozvučení se špatně "přezpívává" tak velký sál do předtočené hudby. Z herců bylo cítit velké zapálení a chuť do této hry. Jak podotkla ředitelka DK a dlouholetá divadelnice a režisérka Zina Rýgrová "byly to skvělé výkony a dobře udělané divadlo. I ve scénách a zápletkách, které jsou notoricky známé se vždy dělo něco, co je obohatilo a které publikum znovu rozesmálo."

Swing sextet Emericha Drtiny s hostem - saxofonistou Petrem Kroutilem (vlevo)

Swing sextet Emericha Drtiny s hostem - saxofonistou Petrem Kroutilem (vlevo)

Podkrkonošský SWING SEXTET EMERICH DRTINY (který k představení nahrál hudbu) zahrál naživo před i po představení. Kapela s sebou přivezla hosta - saxofonistu PETRA KROUTILA (např. Funk-Latin Jazz Band Jany Koubkové). Toho si mnozí vybavili z televizní obrazovky, neboť ztvárnil hlavní roli ve filmové adaptaci Prima sezóny Josefa Škvoreckého - muzikanta Dannyho Smiřického.Petr Kroutil nejen skvěle zahrál na saxofon, ale v několika věcech i zpíval a scatoval a také improvizoval na svou flétnu z bambusu! Kapela svým výkonem potvrdila, proč je vyhledávanou doprovodnou skupinou českých jazzových hvězd, které s ní rádi vystupují (Laďa Kerndl, Karel Hála, Mojda Bártek, a další).

Fotky z divadla a koncertu najdete zde

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek