JAZZINEC 2007 ZAHÁJEN!

2.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

V Galerii Dračí ulička byl slavnostně (a přitom i hodně neformálně) zahájen IX. ročník Jazzince. V již tradiční jazzincový čas 15:33 (nebo o chvíli déle?) začal hrát skotský kytarista a zpěvák Stan The Man své hodně syrové a neučesané blues. Pak následovaly projevy, ve kterých se vystřídali: šéf galerie Jaroslav Dvorský, starosta a senátor Ivan Adamec, ředitel školy Petr Skokan, organizátor festivalu Tomáš Katschner a nakonec i autor výstavy Zdeněk Rosák.Ten s sebou přivezl i svého otce, akademického sochaře Zdenka Rosáka.

Tomáš Katschner zahajuje letošní, IX. ročník Jazzince

Tomáš Katschner zahajuje letošní, IX. ročník Jazzince

Po dalším bloku bluesovek Stan Mana byla za asistence minulého vystavovatele Miloše Klimeše přestřihnuta páska a výstava zahájena. V Galerii jsou díla rozdělena do dvou sekcí - na jedné straně fotky přibližující tvary (záběry domů, schodišť, staveb) a na druhé straně fotky z muzikantského života (Pavel Fajt, Olin Nejezchleba a další).

Vernizáš navštívil i trutnovský starosta Ivan Adamec

Vernizáš navštívil i trutnovský starosta Ivan Adamec

Dle slov pořadatele je hlavní význam této výstavy v inspiraci pro všechny, kdo dnes mačkají spoušť digitálních fotoaparátů, že i ve zdánlivě obyčejných věcech jako jsou třeba schodiště či zdi domů lze najít zajímavý záběr, který ještě jde dále v komoře či u pc dopracovat.

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout zde

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek