afterpárty - skvělá tečka za IX. Jazzincem

5.5.2007 | autor: Tomáš Katschner

Tři a půl týdne po finále (a odpočinku po jazzincovém maratónu) nás čekaly hned dvě AfterPárty.
Kdo si také myslel, že po Finále už nic lepšího být nemůže, tak zřejmě musel přehodnotit názor.
Hudba tria Rhytm & Wibe Fantasy nadchla posluchače, P.Hlavenka s Quartetem ukázal další polohu jazzu a závěrečný Steve Clarke málem rozbořil Koncertní síň...

foto_185

Ale pěkně po pořádku.
Rhytm & Wibe Fantasy - tedy pánové Radek Krampl, Petr Dvorský a Miloš Dvořáček spolu v tomto složení nejhrají příliš často, ale o to je to pak zajímavější. Byl to jeden z nejzajímavějších jazzincových koncertů, hodně pokorná ambientní hudba, ale přitom plná emocí. Trio ještě namá své cd, ale dobrá zpráva je, že hned po koncertě ase muzikanti v šatně dohadovali, kdo že brzdí nahrávání a že asi brzy půjdou do studia. Tahle kapela by si to rozhodně zasloužila.
Další učinkující - quartet kolem Patrika Hlavenky a jeho kamaráda z USA Mike Baggety byl prvním v jejich tour. Kluci hráli výberně, ale přece jen bylo malinko znát, že to je poprvé - hráli trochu usazeně a opatrně. KOncert to ale byl dobrý, současný koncepční jazz, hodně dobří instrumentalisté - jak oba kytaristé tak i hodně dobrý kanadský kontrabasista Chris Jennings, který skvěle intonoval.
Za bicími seděl místo Bady Zbořila skvělý Roman Vícha, který už v Trutnově hrál (NUO, Ondřej Konrád & Gumbo).

Pat Marafiote (keys), Steve Clarke (bass) a Chris Stanley (drums).

foto_187

Poslední AfterParty byla skutečně nejlepší tečkou za IX. JAZZINCEM.
Kapela ve složení: Pat Marafiote (keys), Steve Clarke (bass) a Chris Stanley (drums) dokázala důstojný sál Koncertní síně probudit k pískotu a řevu, jaký bývá na rockových akcích.
Není divu, Steve je famózním basistou, který nyní hrál snad ještě lépe a nápaditěji, než s Décziho Celulou - a ve spojení s černým bubeníkem Chrisem to byl groove naprosto fantastický. Klávesista měl velmi dobré zvukové vybavení a tak kapela předvedla, jak se hraje současný černý newyourský jazz groove. Velká jízda a nářez!
S tímto vystoupením byla řádka komplikací - pozdní přílet do Prahy, díky tomu kapela zrušila první koncert v ostarvě a tak neměla kde spát, hned jsme jim nabídli příjezd do Trutnova o den dříve i s noclehem, hotel byl naštěstí volný - jenže když kapela v noci vlolal, že je v Trutnově u jedné banky, tak ačkoliv bylo prohlédnuto celé město u všech bank a bankomatů - nikde nikdo. po další hodině se zjistilo, že sice jsou u banky - ale v Turnově...Pak už hluboko v noci setkání na příjezdu, druhý den shánění kláves, aparátu atd. (díky pane řediteli ZUŠ za zapůjčení kláves pro celou tour !)
A na závěr - po několika dnech, kdy kapela skončila turné přišla sms ze země za mořem - s poděkováním za skvělý koncert a přístup a nabídka, že do trutnova při dalších cestách po Evropě opět rádi přijedou. Tak se máme na co těšit. !!!!

foto_189

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek