Štveráček & Tariška Q. - zážitek!

26.3.2007 | autor: Tomáš Katschner

Tento večer vypadal nejdříve jako velký průšvih - na plakátě byl omylem špatně uveden začátek koncertu a docela se i pochybovalo o správnosti prostoru. Původně totiž měl koncert být v klubovém prostředí vinárny Pod hradem - ale díky nutnosti akustického piana musel být přeložen do Koncertní sině.
Ale - všechno dopadlo ne dobře, ale úplně skvěle!!
Všichni kdo měli vstupenky přišli správně na 19. hodinu a prostor Koncertky se ukázal jako ideální. Po první polovině se vyčistil zvuk a koncert měl výborný tah a atmosféru. Každý z muzikantů (Tariška, Štveráček, Krajňák, Baroš a Ševčík) je mistrem svého nástroje, ale hlavně - muzikanti mezi sebou výborně komunikovali. Nejvíce mne bavilo pozorovat doprovody pod sóla - tu mravenčí práci piana, basy a bicích - neustále reagující na nápady a nálady sólisty.

foto_171

Quintet přivezl do Trutnova současný, z tradic vycházející jazz v jeho hravé podobě. Došlo i na kompoziční věci vycházející ze současného "shorterovského" modelu.
Parádní koncert, rozhodně jeden z vrcholů Jazzince.

A na závěr zajímavost - kontrabasista Tomáš Baroš už v Trutnově před pár lety hrál - jednalo se o soutěž ZUŠek - a on ve své kategorii samozřejmě vyhrál.

zpět
Jste . návštěvník těchto stránek